Další expedice objednávek za:

Tip: jak na hry bez reklam a bez placení?

Určitě to znáte. Jste uprostřed hry, kliknete na nějakou další akci nebo přeskočíte do nového levelu a vyskočí reklama. Obvykle musíte počkat 30 sekund, než tuto „kulturní vložku“ můžete přeskočit, ale mezitím jste vypadli z rytmu a v případě akčních her téměř vždy ztratíte život. A co se stane, když ztratíte život? Ano, naskočí nová reklama, obvykle úplně stejná a obvykle opět na půl minuty. Důvod a četnost reklamních klipů je jasný – donutit uživatele koupit celou hru nebo alespoň zaplatit drobný poplatek, který reklamy odstraní.

U většiny her se tyto částky pohybují v řádech desítek až sto korun, což samozřejmě není asi nic, co by nás mohlo finančně položit. Kdybychom však vzali v potaz, že takových her si koupíme třeba 10 za měsíc a za každou z nich zaplatíme 100 korun, najednou jsme na částce, která by dokázala pokrýt měsíční výdaje například za chleba. Když k tomu dále připočítáme fakt, že většina her nás zrovna nebude bavit do konce života, stávají se z toho doslova vyhozené peníze. V dnešním článku si proto ukážeme, jak hrát bez reklamních spotů a tím ušetřit značnou část finančních prostředků. Jaké jsou tedy možnosti?

Už žádné hry

První možností, kterou by zřejmě nabídlo množství rýpalů a lidí starších 60 let, je žádné hry nehrát. Tím ušetříte nejen peníze, ale i své oči, baterii, vlastně i displej a ostatní komponenty vašeho telefonu a tak dále, a tak dále. Jednoduchá alternativa, která ale úplně nekoresponduje se zaměřením dnešního návodu.

Hry jen se slevou

Druhou variantou je nakupovat zlevněné hry. Většina vývojářů nabízí celkem pravidelně nějaké ty slevičky, takže touto cestou se dá relativně hodně ušetřit. Nevýhodou tohoto scénáře je každodenní sledování nových slev (dobře k tomu může posloužit například webová stránka AppShopper, která je denně aktualizována) a také fakt, že hra, kterou zrovna chcete, zlevní kvůli zákonu schválnosti až za půl roku.

Zapni režim letadlo a pojď hrát bez reklam

Třetí možnost, díky které vznikl také námět na tento článek, je založena na klasické lidské vychytralosti. Stačí si na iPhonu zapnout režim letadlo (nebo jen vypnout internet v mobilu a připojení k Wi-Fi síti) a zahrajete si většinu her bez otravných reklam, či jiných prodlev.

airplane-mode

Zapnutý režim letadlo nebo omezený přístup k datům umožní hrát hry bez reklam

Hra totiž v takovém případě nemá odkud čerpat data a tak nezobrazuje ani „hloupé bannery“, které v některých případech zakrývají část displeje. Samozřejmě, pokud chcete hrát hry s multiplayerem, bez internetu to půjde jen těžko a v takovém případě není jiná možnost, než si danou hru koupit. Stejně tak si bez internetu nezahrajete některé novější hry typu Real Racing 3 a podobně. Pokud však preferujete klasické hry (puzzle, skládačky, hlavolamy, a jiné), které slouží především jako výplň, když například čekáte u lékaře, je tento návod plně funkční.

sreklamoubezreklamy

Takto vypadá hra Helix Jump se zapnutým daty a následně v režimu letadlo

Rada na závěr: vždy spusťte hru až po zapnutí režimu letadlo (nebo vypnutí dat, respektive přístupu k Wi-Fi síti). Hra pak nezobrazuje vůbec žádné prvky reklamy (tedy ani nechtěné bannery, které překrývají displej).

 zdroj: https://www.ceskymac.cz