Další expedice objednávek za:

Kondice baterie na iPhonu

Zpomalování telefonu ze strany Applu

Asi jste zaznamenali kauzu, kdy Apple úmyslně zpomaloval starší modely iPhonů. Po několika žalobách firmy na americkém trhu, podal Apple vyjádření, ve kterém potvrdil, že telefony opravdu úmyslně zpomaloval. 

Své uživatele ovšem ujistil v tom, že tak dělal z důvodu ochrany starších modelů před poškozením, ne z důvodu nátlaku na spotřebitele k pořízení nového modelu.

Li-ion baterie ve starších modelech mívají problémy se zvládáním plné funkčnosti telefonu. Baterie nezvládali zvýšení výkonu telefonu, díky čemuž docházelo k samovolnému vypínání telefonů.

V důsledku této kauzy, Apple začal přidávat do telefonů s verzí systému iOS 11.2 novou funkci, která se následně rozšířila do všech zařízení.

Dnes tedy každý uživatel ve svém jablíčku nalezne funkci Kondice baterie.

Jak si můžu zkontrolovat stav baterie?

Stav baterie nyní zkontrolujete opravdu snadno. Vše naleznete v Nastavení – Baterie – Kondice baterie. Zde pak naleznete veškeré informace o Vaší baterii. Kapacita baterie je důležitým indikátorem. V novém telefonu naleznete baterii ve 100% stavu. V rok starém, může být stav baterie klidně na 80%.

kondice baterie

Kdy je čas na výměnu baterie?

Každá baterie v telefonu se časem opotřebí. O tom není pochyb. Při běžném užívání telefonu platí, že baterie zvládá přibližně 500 cyklů nabití. Pokud nabíjíte telefon 1x denně, baterie většinou vydrží 2 roky. Pokud častěji, životnost baterie se rapidně snižuje.

Samozřejmě musíte přihlédnout k mnoha dalším okolnostem, jako je typ telefonu, či způsob jeho používání. Sami si položte následující otázky. Nabíjím telefon vícekrát denně? Používám levné kabely z Číny? Nabíjím telefon pravidelně v autě? Pokud jste odpověděli ano, sami si snižujete životnost baterie

servis_alert2

Pokud Váš telefon indikuje stav baterie pod 80%, doporučujeme Vám baterii vyměnit. Docílíte tak původního výkonu telefonu. Sám telefon Vás upozorní, že je něco v nepořádku a my doporučujeme neignorovat tyto varovné signály.

Kvalita baterie?

V neposlední řadě chceme poukázat na problém, týkající se neoriginálních baterií. Pokud se v telefonu setkáte s upozorněním na servis baterie, pravděpodobně máte ve svém telefonu neoriginální baterii. 

servis_alert

Takovou baterii je nutné co nejrychleji vyměnit. Vyhnete se tak dalším problémům.

Víme jak problém vyřešit. Neváhejte se na nás obrátit!

Opravu lze provést na některých z naších poboček. Zajišťujeme také opravy z pohodlí Vašeho domova. Stačí vyplnit níže uvedený kontaktní formulář a o více se starat nemusíte. Budeme Vás kontaktovat, upřesníme cenovou nabídku opravy, domluvíme se na termínu a času opravy a zajistíme odvoz do servisu, ze kteréhokoliv místa v ČR.

Po opravě Vám přístroj opět doručíme domů, nebo kam si budete přát.KONTAKTUJTE NÁS

Uveďte prosím stručný popis závady a model Vašeho přístroje

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
S osobními údaji bude nakládáno v souladu s podmínkami zpracování osobních údajů.