Další expedice objednávek za:

Apple Watch Vysílačka

S operačním systémem watchOS 5 se na Apple Watch objevila nová funkce a to Walkie-Talkie. Česky jednoduše Vysílačka.

Jak aplikaci na hodinkách spustit?

Důležitým krokem je mít na Vašem telefonu nainstalovanou aplikaci FaceTime. Pokud jí nemáte, přejděte do Appstoru a stáhněte si aplikaci do telefonu.

Jakmile aplikaci nainstalujete, můžete se vrátit ke svým hodinkám.

IMG_1523

Na hodinkách si najděte aplikaci Vysílačka. Po jejím otevření se Vám zobrazí seznam kontaktů, se kterými můžete začít komunikovat.

Pro prvotní spojení jim musíte odeslat žádost. Jakmile druhá strana žádost potvrdí, nic již nebrání v komunikaci. Než bude Vaše žádost potvrzena, kontakt bude šedý (neaktivní).

Stačí klepnout na tlačítko vysílačky a nahrajete krátkou zprávu, která se po puštění tlačítka odešle příjemci. Vše probíhá přes mobilní data nebo wi-fi síť.IMG_1522-min

Jestli se bojíte toho, že by Vám někdo mohl rušit v nevhodných situacích, jako jsou například firemní schůzky, nebo ve 3 hodiny ráno, nemusíte se obávat. Ve chvílích, kdy nechcete být rušeni, stačí přejít do vysílačky a upravit funkci NA PŘÍJMU, do polohy vypnout/zapnout.

prijem_on_off

Pokud zrovna nebudete na příjmu, objeví se na Apple Watch notifikace s dotazem, zda s dotyčnou osobou chcete zrovna komunikovat.

pripojovani_vysilacka 

Hodinky jsme otestovali i s ochranným krytem Spigen Rugged Armor Pro, jestli nebude zhoršen zvuk. Vše probíhalo v naprostém pořádku.

Závěrem

Všeobecně můžeme říct, že funkce vysílačky je nejenom zpestřením, ale našli jsme praktické využití.

Samozřejmě jí asi nebudete využívat na dlouhé hovory. Vyplatí se ale v situacích, kdy je telefonování, nebo psaní zpráv příliš zdlouhavé. Nebo když nemáte po ruce svůj telefon.

Potřebujete například, aby Vám manželka donesla pivo k televizi? Žádný problém, stačí říct. Jestli Vás druhá strana neodstraní ze seznamu, to je již otázka na jindy.